Komplexní servis pro týmy

Týmové slevy

Kvalitní potisk

Atletika #JomaTeam uzavírá mistrovství světa v Budapešti s 15 medailemi

Atletické mistrovství světa v Budapešti 2023 končí velkolepým počtem medailí od národních federací sponzorovaných společností Joma. Celkově značka překonala rekordy akumulací zlatých medailí.

Atletické federace Joma získaly 15 medailí (sedm zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové) na mistrovství světa v atletice v roce 2023. Vzhledem k tomu, že Španělsko vede v počtu medailí v Jomě a píše historii v závodní chůzi, šest z devíti sponzorovaných národních týmů vystoupilo na pódium v Budapešti. Výsledky zanechaly značku na prvním místě v mezinárodní konkurenci a na třetím místě ve srovnání s ostatními konkurenty na trhu.

Počet medailí Joma v Budapešti 2023 rozdělený podle zemí

ŠPANĚLSKO

Pokud existuje federace, která se prosadila v atletice, je to španělská federace. Atleti María Pérez a Álvaro Martín nechali všechny ohromit svým dvojitým seskokem v závodní chůzi. Dohromady to dalo Španělsku čtyři zlaté medaile, rozdělené mezi závody na 20 km až 35 km. Šampionát navíc skončil ziskem stříbra Mohameda Katira na 5000 metrů, což je další milník pro tuto zemi.

ITÁLIE

FIDAL také na mistrovství světa nenechal nikoho lhostejným. Nejprve přišlo zlato Gianmarca Tamberiho ve skoku vysokém. Leonardo Fabbri ve vrhu koulí a štafeta na 4x100 m dali Itálii dvě stříbra. Antonella Palmisano nakonec získala další bronzovou medaili pro Jomu v závodě na 20 km.

ČESKÁ REPUBLIKA

Česká republika získala dva cenné bronzy, jeden ze čtyřčlenné smíšené štafety a druhý od Jakuba Vadlejcha v hodu oštěpem.

SRBSKO

Další zlatou medaili pro #JomaTeam získala Ivana Vuleta ve skoku dalekém. Srbská atletka se prosadila v kategorii žen.

SLOVINSKO

Slovinská výprava uzavřela budapešťské mistrovství světa stříbrnou medailí Kristjana Čeha v hodu diskem.

MAROKO

Nakonec marockí atleti dokončili akci se dvěma úžasnými medailemi. Olympijská vítězka Soufiane El Bakkali po působivém výkonu potvrdila zlato ve steeplechase na 3000 metrů. Podobně o víkendu vybojovala bronz v maratonu Fatima Ezzahraová.

Celkový počet medailí Joma: 7 zlatých, ​4 stříbrné a ​4 bronzy.

Značka ukazuje svůj potenciál na mistrovství světa v atletice v roce 2023

Díky výsledkům devíti národních federací, které nosily Joma v Budapešti: Španělska, Itálie, České republiky, Slovinska, Chorvatska, Srbska, Irska, Mexika a Maroka, mohla španělská značka ukázat svůj potenciál v této disciplíně. Téměř všichni rozšířili svůj počet medailí a hrdě nosili J na uniformách. Intenzivní týden, který upevnil potenciál Jomy jako jednoho z nejmocnějších na světě.